STŘEDOŠKOLSKÝ POHÁR V BASKETBALE – OKRESNÍ KOLO
Ve čtvrtek 24. října patřila opět po roce palubovka sportovní haly v Horšovském Týně basketbalistům a basketbalistkám z řad studentů středních škol z našeho okresu. Nejprve rozehráli svůj turnaj chlapci, následně odpoledne změřily své síly jejich vrstevnice. Hrací systém byl pro obě kategorie stejný, hrálo se systémem každý s každým, 2x10minut.
V chlapecké kategorii prvenství již po několikáté jednoznačně obhájili po třech výhrách domažličtí gymnazisté. Našemu týmu se bohužel nepodařilo zvítězit hned v úvodním zápase proti SOU Domažlice. Po prohře 30:31 následovaly bitvy, které jednoznačně skončily ve prospěch našich soupeřů, což znamenalo konečné čtvrté místo.
V dívčí kategorii se prezentovaly pouze tři školy. Všechna svá utkání vyhrála děvčata z gymnázia Domažlice vždy s velkou převahou i s vysokým skórem. Naše děvčata vybojovala stříbrné medaile nad SZŠ Domažlice.
Pořadí chlapci:
- GJŠB Domažlice
- VOŠ, OA a SZŠ Domažlice
- SOU Domažlice
- SOŠ a SOU Horšovský Týn
Pořadí dívky:
- GJŠB Domažlice
- SOŠ a SOU Horšovský Týn
- VOŠ, OA a SZŠ Domažlice
Autor: Mgr. František Cihlář, učitel TEV
