CYKLISTICKO-TURISTICKÝ KURZ 2024

Letošní cyklisticko-turistický kurz třetího ročníku oboru Předškolní a mimoškolní pedagogiky se konal ve dnech 17. až 21. května 2024. Pondělní ráno vyrazily žákyně a jejich učitelé odhodlaní zdolávat kopce Českého lesa směrem Hora svatého Václava. Již po cestě všechny čekalo plnění předem připravených otázek a úkolů, týkajících se zajímavostí v oblasti, kterou se procházelo. Celý kurz se nesl nejenom ve sportovní duchu, ale aktivity, které se vykonávaly, byly všestranného charakteru.

Každé ráno začalo rozhýbáním rozlámaných těl a doplněním potřebných živin u snídaně. Pak se vyráželo na kolech do okolních zajímavých lokalit jako jsou například prameny řeky Radbuzy, pohraniční zaniklé obce nebo vrcholy CHKO Český les. V průběhu jednotlivých dnů si kromě turistiky, cykloturistiky a výletů do okolí užily žákyně týden plný zábavných her a soutěží vhodných pro využití při práci s dětmi, ale i pro ně samotné. Všechny aktivity byly zaměřené hlavně na spolupráci a týmovost. Odměnou za snahu, odvahu a odhodlání vše zvládnout všechny vždy čekal zasloužený a výborný oběd a večeře.

Po celou dobu pobytu nám vycházelo počasí vstříc, což byla polovina úspěšného zvládnutí kurzu. Žákyně i učitelé spolu prožili spoustu úžasných chvil, navzájem se více poznali a domů si odnesli nezapomenutelné zážitky.

Autorka: Mgr. Věra Blacká, učitelka