DRAČÍ LODĚ – VÍTĚZSTVÍ JE LETOS NAŠE

Po vyhlášení druhého ročníku se tak rozjela mohutná psychologická a taktická příprava. Především se nic neměnilo na posádce, za dívky opět budoucí pedagožky a za chlapce automechanici, jen byli všichni o rok starší a o jedny závody zkušenější. To se asi projevilo i v první rozplavbě, kdy náš tým skončil s nejlepším časem v rozjížďkách v kategorii středních škol. Ve druhé rozjížďce to moc „nelepilo“, ale součet obou časů nás katapultoval do finálové rozjížďky, kde jsme po roce opět soupeřili s týmem OA Domažlice. Po dramatickém finále jsme si dojeli pro zlato v nejlepším čase celého dne. Takže loňský cíl – vyhrát – byl letos splněn.

16. 6. 2023 se na přírodním koupališti v Babyloně opět po roce konaly závody dračích lodí, tentokrát šlo o druhý ročník. Na několikametrových člunech museli žáci postavit posádku 10 chlapců a 10 dívek. Před rokem se závodů zúčastnily tehdejší žákyně 1. ročníku oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika a mužskou část posádky si vzali na starosti „prváci“ automechanici. Jako doprovod jim z řad učitelů přišli na pomoc Mgr. Cihlář a Mgr. Říha. V loňském roce posádka skončila na třetím místě a hned po závodech se všichni domluvili, že další ročník musí vyhrát.

Autor článku: Mgr. Jiří Blahník