EXKURZE – LONDON, BRIGHTON

Ve dnech 9. – 13.10. 2023 se žáci a žákyně ze tříd 3.P a 4.P vydali v rámci maturitní přípravy do Anglie. Londýn je přivítal krásným počasím v parku ve čtvrti Greenwich, kde nejprve překročili nultý poledník. Poté se svezli lodí k mostu Tower Bridge a obdivovali korunovační klenoty v hradě Tower. Dále jejich cesta vedla do galerie moderního umění Tate Modern a přes most Millennium Bridge došli k monumentální St Paul´s Cathedral. Během prohlídky vystoupali na kopuli katedrály a prohlédli si i kryptu, ve které jsou pohřbeni mj. admirál Nelson nebo stavitel katedrály Christopher Wren. Večer si všichni  i přes počáteční obavy pochvalovali ubytování a pohostinnost hostitelských rodin a možnost vyzkoušet si své konverzační schopnosti s rodilými mluvčími.

Druhý den strávili na jižním pobřeží Anglie .Nejprve si všichni užívali pohodovou atmosféru přímořského letoviska Brighton, prošli se po pláži a navštívili mořské akvárium Sea Life. Pak autobus vyvezl žáky na nejvyšší bod útesů Beachy Head, odkud vyrazili na několikakilometrovou procházku podél moře a užívali si nádherné výhledy na křídové útesy tzv. Seven Sisters

Program posledního dne začal opět v Londýně. Žáci a žákyně zažili jízdu metrem do čtvrti Camden Town, kde si nakoupili suvenýry. Metrem se vrátili do čtvrti Westmister. Svezli se na obřím vyhlídkovém kole London Eye a pak už je čekala procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města – Big Ben, Buckingham Palace, Westminster Abbey, náměstí Piccadilly Circus, Trafalgar Square, Leicester Square, čínská čtvrť Soho aj. Ve večerních hodinách unaveni ale obohaceni o spoustu nových zážitků se opět lodí po řece Temži vrátili do autobusu a odjeli do přístavu Dover, kde se nalodili na noční trajekt a odpluli do Francie a dále přes Belgii a Německo domů.

Všichni celou exkurzi velmi kladně hodnotili, a to především možnost vidět památky na vlastní oči, dále poznat, jak Angličané bydlí a ochutnat některé typické speciality atd. Věříme, že všem nabyté zkušenosti pomohou při dalším studiu a přípravě na maturitní zkoušku.

Mgr. Jarmila Málková, Mgr. Jitka Bobková

231028_b5