INOVUJEME PLZEŇ 2024

Po roce jsme se opět vydali na oblíbený technologický festival Inovujeme Plzeň – největší regionální setkání inovativních firem a technických škol v západočeské metropoli. Tentokrát se zúčastnili žáci tříd prvního ročníku oboru Opravář zemědělských strojů a druhého ročníku Mechanik opravář motorových vozidel. Akce proběhla v technologickém parku TechTower Plzeň.

Seznámili jsme se spoustou technických novinek. Z mnoha představených expozic nás nejvíce zaujala ukázka dronů, robotů, elektromobility, technologie z oblasti umělé inteligence, robotizace, automatizace, 3D reality a 3D tisku.

U jednotlivých expozic jsme měli možnost si vše osahat a vyzkoušet. Zpestřením byla i ukázka záchranného slaňování, zprostředkovaná hasiči z Hrádku.

Odcházeli jsme plni zážitků a nových poznatků z oblastí nových technologií.