JAZYKOVÁ SOUTĚŽ KONTEXT

Ve čtvrtek 31. března 2022 se v prostorách Fakulty strojní Západočeské univerzity v Plzni konalo finále krajské online soutěže v porozumění odbornému anglickému textu KONTEXT. Naši školu zde reprezentovali hned tři žáci – Monika Radová ze 4. P v kategorii 2B (vyšší ročníky SOŠ) a Jakub Kovanda a Miroslava Cisárová ze 3. KC v kategorii 3 (SOU).

Už samotný postup do krajského finále byl pro všechny účastníky takovým malým vítězstvím, neboť se do něj ze zhruba 1800 soutěžících žáků z celého kraje dostalo pouhých 40 nejlepších. O to větší jsme tedy měli radost, když se při úvodním online testu Kuba i Mirka ve své kategorii probojovali mezi 5 nejlepších a postoupili do závěrečného finále. Tam je čekal zhruba patnáctiminutový pohovor s odbornou komisí, který, jak jinak, museli celý opět zvládnout v angličtině. Se svým úkolem si však poradili velmi dobře, a tak byli nakonec i patřičně oceněni – Mirka obsadila krásné 3. a Kuba dokonce 2. místo.

Oběma moc gratulujeme a zároveň doufáme, že se našim žákům bude dařit i v dalších ročnících soutěže.

Autorka: Mgr. Eva Šleglová, vyučující anglického jazyka

220401_5