NÁVŠTĚVA GENERÁLNÍ ZKOUŠKY PLZEŇSKÉ FILHARMONIE

Dne 15. 2. 2024 se třídy 3.P, 2.PA a 2.PB zúčastnily veřejné generální zkoušky Plzeňské filharmonie v prostorách Měšťanské besedy v Plzni. Hudební program zahrnoval repertoár populárních melodií italského hudebního skladatele Ennia  Morriconeho pod taktovkou šéfdirigenta Chuhea Iwasakiho, který v Plzeňské filharmonii působí od roku 2021 a je světově uznávaným hudebníkem. Jeho charisma a neformální vystupování pozitivně naladilo nejen členy tohoto hudebního tělesa, ale i návštěvníky, kteří prostřednictvím jeho vtipných a trefných komentářů mohli proniknout do zákulisí posledních příprav oficiálního večerního koncertu. Žákyně oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika se tímto nevšedním zážitkem seznámily s tím, jak náročná, ale zároveň strhující je práce profesionálních hudebníků, kteří mají to štěstí, že jejich zaměstnání je pro ně koníčkem.

Za třídy 3.P, 2.PA, 2.PB: Mgr. Irena Gramanová, Mgr. Jiří Blahník, Mgr. Jarmila Matulková, Mgr. Lenka Švarcová