OD VZDĚLÁNÍ K ZAMĚSTNÁNÍ

Dne 25. října 2022 se naše škola zúčastnila akce s názvem „Od vzdělání k zaměstnání“ pořádané Okresní hospodářskou komorou. Cílem akce bylo seznámit žáky základních škol a jejich rodiče s nabídkou studijních a učebních oborů a s možnostmi jejich pozdějšího uplatnění na trhu práce.

Žáci a učitelé naší školy podávali žákům základních škol a jejich rodičům informace o jednotlivých oborech, které je možné na naší škole studovat. Návštěvníci si mohli vyzkoušet svářečský trenažér sloužící k výuce našich učňů, prohlédnout si keramické výrobky studentek oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika, ochutnat cukrářské výrobky našich cukrářů nebo si pochovat živého králíka, o kterého se starali studenti oboru Agropodnikání.

Za zmínku stojí i tradiční školní sbor oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika, tentokrát sestavený z 3. ročníku, který si opět našel své posluchače a fanoušky.

Autoři: Mgr. Jiří Blahník (text), Ing. Petr Libra (foto)