POLICEJNÍ MISTROVSTVÍ ČR SPECIÁLNÍCH POŘÁDKOVÝCH JEDNOTEK

Ve středu 12.6.2024 se na náměstí Republiky v Plzni konalo Policejní mistrovství ČR speciálních pořádkových jednotek. Soutěže se zúčastnilo sedm šestičlenných družstev z různých měst naší republiky, ze Slovenska, z Polska a z Německa. Týmy cestou během závodu z pivovaru na náměstí plnily různé úkoly, které drony přenášely na velkoplošnou obrazovku na náměstí. Poslední úkoly proběhly přímo na náměstí, jedním z nich byl výstup na věž katedrály (nejvyšší věž v ČR – 102,26 m – skoro 300 schodů) s kompletním vybavením (23 kg). Nejrychlejší tým zvládl vyběhnout na věž, oběhnout ochoz a seběhnout dolů za neuvěřitelných 6 minut a 24 vteřin!

Součástí doprovodného programu byly stánky jednotlivých policejních oddělení s velice zajímavými komentáři a vozový park. Žáci i žákyně z 1. N si odnesli nejen propagační materiály, ale i řadu nových poznatků a informací z oddělení dopravní policie, pořádkové služby, cizinecké policie a pohraniční stráže, oddělení pátrání a eskortu, oddělení prevence, ale i česko-německé policejní a celní spolupráce. Vyzkoušeli jsme si například osobní detektor kovů, různé druhy zadržovacích prostředků, přístroj na ověření pravosti dokumentů nebo vyrážení cvičných dveří beranidlem.

Děkujeme za pozvání vrchní komisařce kpt. Ing. Martině Korandové DiS. z personálního oddělení Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje.

Autorka: Mgr. Barbora Lengálová, třídní učitelka

240617b_7