PŘESPOLNÍ BĚH – OKRESNÍ KOLO

V pátek 4. října se již tradičně v Domažlicích v areálu baseballového hřiště uskutečnilo okresní kolo závodu v přespolním běhu základních a středních škol. Organizátoři tentokrát připravili běžecké okruhy kolem vodních nádrží poblíž areálu a za velmi nevlídného počasí si to o postup do krajského kola rozdala celkem čtyři chlapecká a tři dívčí družstva.

Dívky běžely 2,5 km a chlapci o jeden okruh více, tudíž 4 km. V 18členném poli startujících dívek si naše jedenáctičlenné družstvo vedlo výborně. Vyhrála sice závodnice z obchodní akademie, před naší Barborou Fridrichovou a hned za ní si pro bronzovou medaili doběhla Markéta Vacková. V součtu umístění čtyř nejlepších závodnic z každé školy jsme s výrazným náskokem zvítězili a postoupili do krajského finále. Chlapci se vydali na trať v pětičlenném složení, které garantovalo umístění družstev. Bohužel vlivem zranění Kamila Kouby, který se pohyboval v přední polovině startovního pole, jsme nakonec o pouhý jeden bod skončili na poslední čtvrté příčce.

DÍVKY

1. SOŠ a SOU Horšovský Týn