RANČ V ÚDOLÍ – ODBORNÁ EXKURZE TŘÍDY 2.A

Ve dnech 1. – 2. 6. se žáci 2.A zúčastnili dvoudenní praxe na Ranči v údolí u Černošína. Uprostřed přírody u řeky Mže si mohli vyzkoušet nejen jízdu na koních, ale učili se koně ovládat a pečovat o ně (krmit, hřebelcovat, čistit stáje). Také ovce Kerry Hill (anglické plemeno) se spoustou jehňátek byly všude, kam se člověk podíval. I jim se dostalo péče a krmení. Velmi kontaktní a mazliví byli oslíci, o které se žáci postarali druhý den – krmili, vyčesávali a čistili jejich příbytek. Ve voliéře si mohli prohlédnout sovu Rozárku – Puštíka ze záchranné stanice a leguána, vyhřívajícího se na slunci. O všech zvířatech dostali žáci mnoho zajímavých informací od majitelů ranče.
Ve volném čase si žáci vyzkoušeli ovládání paddleboardů na řece nebo hráli hry. Večerní posezení u ohně bylo příjemné zakončení dne.

Autorka: Mgr. Michaela Grimm