STŘEDOŠKOLSKÁ FUTSALOVÁ LIGA – DÍVKY

Úspěšné vystoupení má za sebou naše dívčí družstvo v probíhajícím ročníku Středoškolské futsalové ligy. Podařilo se jim totiž v úterý 7. února vybojovat prvenství v Plzeňském kraji a zároveň tak postoupit do Konferenčního finále, které se uskuteční 27. března v Praze. Je to vůbec poprvé v historii naší školy.

Že se zrodí takové překvapení, předpokládal málokdo. Turnaj jsme nezačali šťastně, když jsme proti SPŠ dopravní Plzeň v závěrečných vteřinách obdrželi branku a prohráli 0:1 a následně jsme pouze remizovali s Hotelovou školou Plzeň 1:1. Tou dobou myslet na vítězství ani nešlo. Do dalšího utkání jsme nastupovali proti hráčkám z OA Plzeň, které ve svém výběru měly několik opor z FC Viktorie Plzeň.  Turnajem postupovaly do té doby bez zaváhání, ale nakonec jejich závěrečné utkání skončilo velkým překvapením. Možná nás trochu podcenily, ale na to se historie neptá. S notnou dávkou štěstí se nám podařilo zvítězit 3:2. A když následně dívky ze SPŠ dopravní nevyužily možnost postoupit a prohrály s Hotelovou školou, dostali jsme se náhle do situace, kdy jsme měli vše ve svých rukách. Pokud bychom poslední souboj proti SŠINFIS Plzeň prohráli, skončili bychom poslední, naopak vítězství znamenalo celkové prvenství. Děvčata ale předvedla na hřišti nejlepší výkon toho dne a soupeřky jednoznačně přehrála. Se stejným bodovým ziskem ale díky lepšímu vzájemnému zápasu s OA Plzeň jsme tak mohli oslavit celkové první místo v kraji.

1.  SOŠ a SOU Horšovský Týn                               7b skóre 8:4

2.  OA Plzeň                                                                 7b skóre 6:4

3.  Hotelová škola Plzeň                                             6b skóre 5:4

4.  Střední průmyslová škola dopravní Plzeň         6b skóre 4:5