STŘEDOŠKOLSKÝ POHÁR V SILOVÉM ČTYŘBOJI – OKRESNÍ KOLO

Ve středu 1. března proběhlo v tělocvičně domažlického gymnázia okresní kolo v silovém čtyřboji v dívčí i chlapecké kategorii. Dívky změřily síly ve šplhu, trojskoku, hodu 3kg medicinbalem a v závěru po dobu jedné minuty vykonávaly sedy – lehy. Chlapci měli disciplíny odlišné, nejprve získávali body v opakovaných zdvizích na lavici (benchpress), následoval trojskok z místa, poté shyby podhmatem na doskočné hrazdě a poslední soutěží byly opakované vznosy opět na hrazdě.

I v letošním ročníku si nejlépe vedl Martin Melichar z gymnázia, který celkem výrazným rozdílem porazil svého největšího soupeře Martina Faita (GJŠB Domažlice). Nejlepší výsledek z našeho družstva předvedl Jakub Volný. Obsadil celkové 6. místo, i přestože nenastoupil do trojskoku, vzhledem ke svému zdravotnímu stavu. Umístění družstev celkem jednoznačně ovládli chlapci z gymnázia před SOŠ a SOU Horšovský Týn, třetí v pořadí byli borci z OA Domažlice.

Za obhajobou prvenství vstoupila do soutěže naše děvčata. Do cesty se jim ale letos postavila velmi kvalitní čtveřice reprezentující místní gymnázium. Po hodu medicinbalem a trojskoku jsme drželi velký bodový náskok, avšak ve šplhu dívky z gymnázia předvedly famózní výkon. Všechny vyšplhaly v čase pod 5 vteřin, a když v poslední disciplíně (sedy lehy) získaly další body navíc, překvapivý výsledek byl na světě. Po součtu bodového zisku třech nejlepších z jednotlivých družstev tak prvenství a zlaté medaile získaly dívky GJŠB Domažlice. Náš výkon, přestože byl kvalitní, stačil pouze na stříbrnou pozici a dívky Z OA Domažlice obsadili třetí místo. V jednotlivcích se celkovou vítězkou se stala Šárka Zdeborová (H. Týn), následována Vanessou Kockovou a Markétou Dufkovou (obě GJŠB Domažlice).

Obě družstva dívek a chlapci z gymnázia díky vysokému bodovému zisku mohou reprezentovat svou školu na republikovém finále, které proběhne 30. – 31. března opět na půdě Střední školy techniky a služeb v Karviné.

Celkové pořadí chlapci:
1. GJŠB Domažlice