SUBTERRA CUP 2024 – FLORBALOVÝ TURNAJ

I v letošním školním roce se naše škola zapojila do florbalového projektu Subterra Cup, který pod záštitou Českého florbalového svazu organizuje florbalové turnaje pro studenty středních škol.  Vždy koncem roku se přihlášené týmy utkají v úvodních kolech na regionální úrovni. Pro naše chlapecké družstvo byl zvolen termín pátek 1. prosince v Klatovech, dívky odehrály své zápasy ve středu 13. prosince v Plzni.

Pořadatelé v Klatovech rozdělili sedm přihlášených škol do dvou skupin. Naše zápasy jsme odehráli ve čtyřčlenné skupině, ale výsledkově se nám vůbec nedařilo. V úvodu prohra s rivalem z Domažlic (GJŠB), následně nás přehráli i gymnazisté z Blovic, a když jsme ani v posledním utkání nedokázali získat ani bod proti domácím borcům ze SPŠ Klatovy, odjížděli jsme z turnaje na posledním místě a ukončili tak působení v tomto ročníku.

Dívkám se v hale Lokomotivy Plzeň podařilo své soupeřky herně i výsledkově přehrát. Nejprve celkem jednoznačně zvítězily nad hráčkami z Blovic 5:0 a po remíze 2:2 s Rokycanama obsadily díky lepšímu skóre první příčku. V lednu se zúčastní krajského finále opět v plzeňské hale Lokomotivy.

Pořadí chlapci:                                              Pořadí dívky:

1. Gymnázium Domažlice                     1. SOŠ a SOU Horšovský Týn
  2. Gymnázium Klatovy                          2. Gymnázium Rokycany