„SVÁTKY JARA“ V MATEŘSKÉM CENTRU

Jak a s kým jsme oslavili „velké jarní svátky“?

Nejdříve jsme si povídali nad opravdovým ptačím hnízdečkem o vajíčkách. Pak jsme je zkusili z barevné modelíny vymodelovat. Nalepováním drobných motivů, malováním s temperami jsme ozdobili jak vaječné skořápky, tak papírová či dřevěná vajíčka nebo kuřátka. Navštívili jsme Velikonoční výstavu, kde jsme se dozvěděli, jak se pletou pomlázky, ochutnali jsme perníčky, nádivku nebo kousek medového plástu. Velmi jsme se těšili na hudební pohádku O Budulínkovi, na kterou nás pozvaly do „velké školy“ studentky 2. ročníku. A pak jsme spolu se zajíčkem, od kterého jsme dostali sladkou velikonoční nadílku, hledali venku na zahradě i uvnitř ve třídě poschovávaná vajíčka. Nakonec jsme se o Zajíčkovi ušáčkovi naučili krásný taneček. Letošní oslava velikonoc se nám opravdu vydařila.

Autorka: Věra Vernerová, vedoucí Mateřského centra

220428_4