Z POHÁDKY DO POHÁDKY A PAK ZA ZVÍŘÁTKY

Ve dnech 14. 6. a 15. 6. 2022 přivítala naše škola na Školním statku v Horšově děti ze dvou mateřských škol, první den z Kladrub a druhý den z Holýšova.

Třída 2. P oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika si pod vedením svých učitelek hudební výchovy připravila divadelní představení – upravenou pohádku s písničkami Princové jsou na draka.

Po představení na děti dále čekalo vysvobozování princezny uvězněné na nedalekém zámečku Annaburg. Děti jako správní rytíři plnily cestou mnoho různých úkolů, aby se k princezně dostaly. Nejenže princeznu vysvobodily, ale našly také poklad, o který se pak spravedlivě rozdělily.

Součástí společného dopoledne byla i prohlídka zvířátek v Malém hospodářském dvoře a kraviček s telátky v moderní robotizované stáji.

Podle reakce dětí i pí učitelek byly obě akce velmi vydařené.

Těšíme se na další spolupráci.

Text: Ing. V. Babková, Mgr. R. Fialová
Foto: Mgr.  J. Lengálová, Mgr. B. Lengálová, Ing. V. Babková