ZAKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

Žáci druhého ročníku oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika se rozhodli zakončit školní rok na vodě. Ve dnech 27.6.  až  29.6. sjížděli na raftech Vltavu v úseku Vyšší Brod – Český Krumlov. Pro většinu z nich to byla nová zkušenost. Všichni se shodli na tom, že pohled na Rožmberk  a  Český Krumlov  z řeky je úchvatný.   V rámci exkurze žáci  rovněž navštívili Grafitový důl v Českém Krumlově, kde se dozvěděli mnoho zajímavého o těžbě grafitu a jeho využití. Voda provázela vodáky i v noci, jelikož některé stany nevydržely nápor deště. Naštěstí našli azyl v chatkách. I přes nepřízeň počasí v závěru exkurze a náročný několikakilometrový přesun s veškerou bagáží  na nádraží to pro všechny byly dny  plné nezapomenutelných zážitků.

Autorka: Mgr. Jarmila Málková, třídní učitelka