EDUBUS

ZAPOJILI JSME SE DO PROJEKTU EDUGRANT

V červnu minulého roku nás navštívil EDUbus.

Nyní jsme postoupili do fáze realizace projektu, který byl schválen a naše škola získá pomůcky v rámci projektu EDUgrant.

V rámci dotace získáme stavebnice BBC micro:bit Go, Kitronik BBC micro:bit V2, Elecfreaks Micro:bit Starter Kit, Ryze Tech Tello EDU dron RtF s kamerou, Dron DJI Mini 3 Pro.

Tyto pomůcky využijeme k posílení informatického myšlení a dovedností žáků.

Projekt zrealizujeme s žáky v oboru Agropodnikání ve všech ročnících v předmětu Informační a komunikační technologie a Praxe.

S programováním naši žáci zatím nemají žádné zkušenosti, proto jsme uvítali možnost zapojit se do projektu.

Žáci se naučí v hodinách informatiky programovat Microbit v prostředí Make Code, seznámí se s možnostmi využití jednotlivých částí stavebnic. Po zvládnutí základů programování v daném prostředí, naprogramují programovatelný dron Ryze Tech Tello EDU dron RtF s kamerou, seznámí se s možnostmi využití dronů při mapování polností a zvěře, mapování pozemků, a na závěr za pomoci výkonnějšího drona vytvoří mapu našich pozemků v Horšově, s pomocí  GPS je zaměří,  budou pozorovat  různé fáze růstu plodin, osevní práce, sklizeň a využijí dron při sklizni k mapování pohybu zvěře na polích a jejich ochraně před sekacími stroji.

Autorka: Mgr. Zdeňka Hudcová, metodik IT

220621_1