ZIMNÍ „LYŽAŘSKÉ“ VÝCVIKOVÉ KURZY

Letošní zimní „lyžařské“ výcvikové kurzy, které se uskutečnily v termínech od 3. 3. do 8. 3. 2024 a od 10. 3. do 15. 3. 2024 byly velmi výjimečné. Jedním z důvodů bylo to, že se uskutečnily oproti předešlým létům dva, ale hlavně proto, že po celou dobu pobytu na horách nebyl žádný sníh. To však nebylo překážkou ani pro žáky ani pro jejich učitele. Celý program kurzů byl postavený na organizování her, soutěží, turistice, netradičních sportů, poznávání přírodních krás a zajímavostí Šumavy. Jednotlivé aktivity připravovali nejen učitelé, ale i žákyně, které tak nabíraly inspiraci a zkušenosti do svého budoucího povolání a praxe.

V neposlední řadě kurz prospěl celé třídě v prohloubení vzájemného poznávání, spolupráce a tmelení třídního kolektivu. Podle ohlasů si všichni zimní „lyžařský kurz bez sněhu“ moc užili a z hor si odvezli spoustu zážitků a vzpomínek, na které nikdy nezapomenou.

Autorka: Mgr. Věra Blacká, učitelka TEV