ZIMNÍ LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ 2023

Poslední týden před jarními prázdninami se studentky druhého ročníku Předškolní a mimoškolní pedagogiky zúčastnily zimního lyžařského kurzu na Špičáku. Hlavním cílem bylo naučit žákyně základní technice sjezdového i běžeckého lyžování, získat poznatky o pohybu a bezpečného pobytu na horách, obohatit zásobník her a soutěží možných k využití upevňování kolektivů dětí, popřípadě tříd při mimoškolní činnosti.

Díky horším sněhovým podmínkám se nemohlo jezdit na běžkách, takže tentokrát všichni absolvovali výcvik na sjezdovkách. Ve čtvrtek nebylo vhodné počasí na lyžování, a tak byl zajištěn náhradní program na spinningu a v moderně vybavené posilovně v Železné Rudě.

V průběhu jednotlivých dnů byly vkládány různé hry a soutěže vhodné pro využití při práci s dětmi, které si v rámci družstev připravovaly samy žákyně pod dohledem učitelů. Dále byly předávány informace o bezpečnosti při pobytu na horách.

Pro většinu děvčat byl tento kurz první zkušeností s delším pobytem na horách, s nutností se samostatně vyrovnat s nestandardními podmínkami a uměním se přizpůsobit kolektivu. Doufáme, že si z kurzu odnesly hezké zážitky, vzpomínky, ale i chuť do dalšího lyžování.

Autorka: Mgr. Věra Blacká