ZIMNÍ LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ

V termínu od 27. 2 – 4. 3. 2022 se uskutečnil zimní lyžařský výcvikový kurz žáků druhého ročníku oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika. Náplní bylo zvládnutí základních lyžařských dovedností ve sjezdovém i běžeckém lyžování, popřípadě zdokonalování již osvojených činností.

I přes počáteční obavy zvládli kurz i úplní začátečníci, kteří měli na jeho konci radost z toho, že svůj strach překonali. Nenudili se však ani pokročilí lyžaři, kteří si upevnili vztah k lyžování.

Práce žáků a jejich učitelů v žádném případě nekončila na svahu, ale pokračovala v zajímavém, ale i náročném večerním programu, kdy si jednotlivá družstva připravovala aktivity vhodné pro trávení volného času na horách, pro prohloubení vzájemného poznávání a tmelení třídního kolektivu.

Podle ohlasů všech žáků se dá usoudit, že si kurz náramně užili a domů si přivezli spoustu zážitků a vzpomínek.

Autorka: Mgr. Věra Blacká, učitelka TEV

220316_4