EXKURZE ZOD MRÁKOV

Dne 30. května se žáci třetích ročníků oborů Farmář, Opravář zemědělských strojů a Agropodnikání zúčastnili odborné exkurze do provozů ZOD Mrákov. Nejprve žáci viděli středisko ve Stráži, kde je soustředěn odchov telat a částečně jalovic, dále navštívili odchovnu  jalovic a býků v Tlumačově a velkokapacitní stáj pro dojnice ve Starém Klíčově. Dozvěděli se, jak se v podniku o zvířata starají, jaké rozdíly jsou v krmení jednotlivých kategorií, kde se krmiva skladují, jak jsou organizovány směny pracovníků v živočišné výrobě a mnoho dalších zajímavostí. Exkurze byla zakončena v Mrákově, kde si žáci mohli prohlédnout  provozovnu jatek a výrobnu masných produktů. Po celou dobu nás provázel místopředseda představenstva a zároveň hlavní zootechnik podniku Ing. Jan Randa, který zajímavým povídáním zaujal velkou část žáků.

Autor: Ing. Petr Konáš, zástupce ředitele