MARATON JEDNOTNÝCH PRAKTICKÝCH ZÁVĚREČNÝCH ZKOUŠEK 3. ROČNÍKU OBORU „KUCHAŘ – ČÍŠNÍK“ VČERA SKONČIL

Žáci si nejdříve v pátek 3. června napsali písemnou práci. Písemnou práci pro každého žáka vylosoval počítač z celostátní banky úkolů. Od pondělí 6. června do středy 8. června skládali žáci praktickou závěrečnou zkoušku. Nejdříve si vylosovali hlavní pokrm s přílohou, který budou vařit a zároveň úkoly, které budou plnit jako obsluha v běžném provozu. Losovali pouze čísla, jaký hlavní pokrm s přílohou se skrývá pod vylosovaným číslem se dozvěděli až ráno při praktické kuchařské zkoušce. Další skupina žáků plnila úkoly obsluhy v běžném provozu. Třetí skupina žáků plnila úkoly ze samostatné odborné práce (SOP), kterou dostali žáci zadanou v polovině ledna. Součástí úkolů ze SOP byla příprava tabule minimálně pro dvě osoby, komunikace v cizím jazyce (Aj,Nj) a příprava hlavního teplého pokrmu také minimálně pro dvě osoby. Všechny tři skupiny žáků se během tří dnů vystřídaly na všech pracovištích. Jednotnou závěrečnou zkoušku skládali žáci v běžném provozu školního penzionu V Oboře v Horšově u Horšovského Týna.

Všichni žáci uspěli v praktické závěrečné zkoušce velmi dobře, gratulujeme.

Za vedení školy Ing. Petr Konáš, ZŘOV