Nezařazené

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY V JÍZDĚ ZRUČNOSTI TRAKTOREM

20.6. se konalo v Nové Městě na Moravě mistrovství ČR v jízdě zručnosti traktorem, pořádané Českou zemědělskou asociací . Pořadatel zvolil krásné místo ve SKI Aréně Vysočina, kde se pořádají Světové poháry v klasickém lyžování. Soutěž byla určena pro žáky soš a sou. Do soutěže se museli kvalifikovat žáci z krajských kol / celkem 23 clapců a 5 dívek/. Za naši školu se kvalifikoval Petr Zoubek a jako náhradník Vojtěch Fišer oba z 1.N. Soutěž byla po technické stránce  velmi náročná. Na začátku bylo zastavení na přesnost /tolerance 1 cm/, následovalo zacouvání celým vlekem kolmo  do garáže, poté  projetí vytýčenou osmičkou, jízda jedním kolem po klikatém prkně, zajetí celým přívěsem k podélné rampě / odstup 15 cm po celé délce/, další jízda po klikatém prkně, kolmá zatáčka, slalom mezi tyčemi, další kolmá zatáčka,  jízda úvozem a ukončení zastavením vleku na přesnost. Celá trať  byla vytyčena trasírkami a každý dotek byl penalizován trestnou minutou. Na splnění celé trasy  bylo stanoveno 8 min. Celou trasu  absolvoval Petr Zoubek v čase 6,28 a 2 trestné minuty, což znamenalo krásné čtvrté místo z 23. účastníků. O náročnosti soutěže vypovídá i to, že 6 žáků vypadlo pro nesplnění úkolů. Co se týče preciznosti jízdy tj. nejméně trestných bodů tak byl na 2. místě. Velké poděkování patří a Vojtěchu Fišerovi a Václavu Výrutovi za dokumentaci celé soutěže, dobré rady a fandění soutěžícímu. Všichni žáci skvěle reprezentovali svoji školu.

Autor: Josef Novák, vedoucí autoškoly