POLNÍ PRÁCE JSOU V PLNÉM PROUDU

Po sklizni obilovin jsme se pustili do podzimních polních prací. Žáci 2. a 3. ročníků oboru Opravář zemědělských strojů se svými učiteli odborného výcviku panem Václavem Hrubým a panem Oldřichem Balounem dnes, ve středu 7. 10. 2020 provádějí hnojení polí statkovými hnojivy. K aplikaci hnoje požívají rozmetadlo RU 5, které jsme koupili od zemědělského podniku za cenu šrotu. Přes zimu ho žáci oboru Opravář zemědělských strojů opravili a v současné době je plně funkční.

Až bude pohnojeno, tak se vrhneme na orbu. K tomuto účelu jsme pořídili nový traktor DEUTZ-FAHR 6205 AGROTRON o výkonu 210 HP. Protože jsme jedním z „Center odborné přípravy Ministerstva zemědělství“ byl nákup traktoru částečně financován Ministerstvem zemědělství.

Autor: Ing. Petr Konáš, zástupce ředitelky, 7. 10. 2020

Autor: Ing. Petr Konáš, zástupce ředitelky, 12. 7. 2020