Nezařazené

STŘEDOŠKOLSKÝ POHÁR V BASKETBALE – OKRESNÍ KOLO

V pondělí 24. října patřila palubovka sportovní haly v Horšovském Týně basketbalistům a basketbalistkám z řad studentů středních škol z našeho okresu. Nejprve turnaj rozehráli chlapci, a následně změřily své síly jejich vrstevnice. Hrací systém byl pro obě dvě kategorie stejný, každý s každým 2 x 10 min. Účast přislíbily všechny střední školy na okrese.

V chlapecké kategorii si prvenství jednoznačně obhájili po třech výhrách domažličtí gymnazisté, naši chlapci po bojovných výkonech se soupeři však nezískali žádné body za vítězství.

Pořadí chlapci:

1. GJŠB Domažlice
2. VOŠ, OA a SZŠ Domažlice
3. SOU Domažlice
4. SOŠ a SOU Horšovský Týn

Dívky vstoupily do turnaje o poznání lépe. Hned na úvod deklasovaly soupeřky ze SOU Domažlice vysoko 26:0 a následně si poradily i s hráčkami z obchodní akademie Domažlice snadno 36:0. Podobně hladkým způsobem ale turnajem postupovaly i hráčky gymnázia. Závěrečný boj o vítězství tedy proti sobě svedly doposud neporažené celky. Zápas to byl hodně vyrovnaný, fyzicky i psychicky dost náročný až do samotného závěru. V úvodu se nám podařilo odskočit o 4 body a tento rozdíl jsme drželi až do poločasové přestávky. V druhé půli se sice tlak gymnazistek stupňoval, ale jejich nepřesné pokusy zvyšovaly naše postupové ambice do krajského kola. V závěru, kdy jsme vedli o dva body, soupeřky opět neproměnily již po několikáté dvoubodový střelecký pokus. A tak z následného úspěšného rychlého protiútoku jsme definitivně mohli potvrdit celkové prvenství.  Po závěrečném hvizdu vypukly oslavy historicky druhého vítězství po sobě v této soutěži. Začátkem listopadu budeme reprezentovat domažlický okres v krajském kole v Plzni.