Nezařazené

STŘEDOŠKOLSKÝ POHÁR V PŘESPOLNÍM BĚHU – OKRESNÍ KOLO

V pátek 15. října se v Domažlicích uskutečnilo okresní kolo závodu v přespolním běhu základních a středních škol. Za slunečného počasí připravili organizátoři běžecké okruhy v areálu baseballového hřiště Wolfs Domažlice. Naše škola měla letos zastoupení v obou kategoriích, chlapecké i dívčí. Soupeřem nám byli běžci a běžkyně z gymnázia Domažlice a obchodní akademie Domažlice.

Dívky běžely 2,2 km a chlapci o jeden okruh více, tudíž 3,5 km. V 24členném poli startujících dívek si nejlépe vedly závodnice z obchodní akademie, které obsadily první dvě umístění, třetí místo vybojovala naše Ivana Kvasničková a hned za ní doběhla Františka Milfortová. Kvalitní výkon podaly i další naše dívky Veronika Homolková (6. místo) a Marie Giblo (11. místo). Po součtu umístění čtyř nejlepších závodnic z každé školy jsme nakonec obsadili o pouhé dva body 2. místo.

Na trati 3,5 km se představilo rekordních 28 běžců. Nejlépe si vedli hoši z gymnázia, kteří v součtu s velkým náskokem zvítězili, druzí doběhli chlapci z obchodní akademie. Nejlepším výkonem z našeho týmu se blýskl Marek Šindelář (12. místo), což v součtu s ostatními stačilo na konečné třetí umístění.