SUBTERRA CUP 2023 – FLORBALOVÝ TURNAJ

V letošním školním roce se naše dívčí i chlapecké družstvo zúčastnilo florbalového projektu Subterra Cup, který pod záštitou Českého florbalového svazu organizuje florbalové turnaje pro studenty středních škol.  Koncem roku 2022 se přihlášené týmy utkaly v úvodních kolech na regionální úrovni. Nejprve se předvedly v Plzni v pátek 2. prosince naše dívky, které všechny své soupeřky přehrály a zaslouženě tak postoupily, následně 12. prosince taktéž v Plzni chlapci už ale na podobný úspěch nedosáhli a ukončili tak působení v tomto ročníku.

Krajské finále dívek florbalového projektu Subterra Cup se odehrálo v pátek 27. ledna v hale Slavie VŠ Plzeň.  Systémem každý s každým 2 x 10 min proti sobě nastoupili týmy – Střední zdravotnická škola Plzeň, Hotelová škola Plzeň, SPŠ stavební Plzeň a SOŠ a SOU Horšovský Týn.

V úvodním střetnutí proti dívkám ze stavební školy jsme bohužel nevyužili herní převahu, slibné šance končily několikrát na brankové konstrukci a samostatné úniky vychytala brankářka. Prohra 1:2 pak možná trochu předznamenala vývoj druhého utkání, do kterého jsme nevstoupili zrovna šťastně a brzo inkasovali. Nasazení se postupně vytrácelo z našeho herního projevu. Nedařily se přihrávky a kombinace. Výborně hrající hráčky ze zdrávky nám tak uštědřily porážku 1:5. A když jsme se ani v posledním utkání nedokázali výsledkově prosadit, čtvrtým místem v kraji jsme se pro letošní rok s projektem Subterra Cup rozloučili.

1.kolo – dívky                                                                  1.kolo – chlapci

1. SOŠ a SOU Horšovský Týn                                      1. Gymnázium Blovice

2.  SPŠ stavební Plzeň                                                   2. SOU Domažlice

3. Gymnázium Blovice                                                  3. GJŠB Domažlice