VÝROBA SENÁŽE 2020

Po krátké přestávce pokračujeme opět ve výrobě travní senáže a senáže z ovsa s podsevem vojtěšky.

Senáž budeme potřebovat pro zajištění krmiva pro dvacet kusů vysokobřezích jalovic, které budeme naskladňovat do nově postavené cvičné stáje v průběhu měsíce září 2020. Vzhledem k příznivým klimatickým podmínkám narostly otavy i oves velmi pěkně. Výroba probíhala i ve dnech volna a o státním svátku dne 5. a 6. července. Sklizeno chceme mít nejpozději do pátku 10. 7. 2020.

Na výrobu senáže přijela dohlédnout i ředitelka školy Ing. Miluše Fousová. Tímto chceme poděkovat, za obětavou práci učitelům odborného výcviku panu Oldřichu Balounovi, panu Václavu Hrubému a správci areálu školního hospodářství v Horšově panu Janu Turečkovi.

Autor: Ing. Petr Konáš, zástupce ředitelky, 12. 7. 2020

200712_5