ZÁVOD DRAČÍCH LODÍ 2024

V pátek 7. června 2024 jsme se opět sešli s dalšími školami domažlického okresu na koupališti Babylon ke 3. ročníku závodu dračích lodí. Počet účastníků se oproti loňsku rozšířil, tentokrát o dvě německé školy. Naši posádku jsme složili z 10 dívek ze druhého ročníku Agropodnikání a 10 chlapců nakombinovaných z ročníků Agropodnikání, Automechanik a Nástavba.

Po provedené instruktáži pádlování a nácviku jízdy a startu jsme vyrazili na první a druhou rozjížďku na čas. I když byly časy jednotlivých posádek po rozplavbách velmi těsné, do finále jsme se neprobojovali a soutěžili tedy o třetí a čtvrté místo. Boj o stupně vítězů byl velmi dramatický, napínavý, zajeté časy jednotlivých posádek byly téměř vyrovnané, měly minimální rozdíly. Bohužel, čas jízdy naší posádky nakonec na třetí místo nestačil, a tak jsme skončili v konečném pořadí na čtvrtém místě.

I když jsme letos neobhájili loňské první místo, celou akci jsme si náramně užili a těšíme se na další ročník.

Autorka: Mgr. Věra Blacká, učitelka TEV