OD VZDĚLÁNÍ K ZAMĚSTNÁNÍ

Dne 31. října 2023 se naše škola zúčastnila veřejné prezentace studijních nabídek a pracovních příležitostí pro budoucí žáky středních škol pod názvem „Od vzdělání k zaměstnání“.  Tuto již tradiční akci pořádala Okresní hospodářská komora Domažlice v Městském kulturním středisku v Domažlicích. Cílem akce bylo seznámit žáky 8. a 9. tříd základních škol s nabídkou studijních a učebních oborů a s možnostmi jejich pozdějšího uplatnění na trhu práce.

Žáci a učitelé naší školy představili žákům základních škol všechny obory, které je možné na naší škole studovat. Návštěvníci, kteří se zastavili u stánku naší školy, si mohli prohlédnout keramické výrobky žákyň oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika, vyzkoušet svářečský trenažér sloužící k výuce našich učňů, ozdobit si perníčky společně se žákyněmi oboru Cukrář nebo si pohladit živého králíka, o kterého se starali žáci oboru Agropodnikání.

Obohacením celé akce bylo hudební vystoupení školního pěveckého sboru složeného ze žákyň 3. ročníku oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika. Pěvecký sbor prostřednictvím písniček vtipně představil jednotlivé obory naší školy.

Velký a zasloužený ohlas měla cukrářská show. Žákyně oboru Cukrář vytvořily přímo před zraky návštěvníků dva dorty a dvě rolády, které bylo možné ihned ochutnat.

Za úspěšnou prezentaci naší školy děkujeme všem zúčastněným žákům a učitelům!

Autor a foto: Ing. Petr Libra, učitel

231107_a45